Tehniskās ēkas

Mūsu kompānija ar efektīvākajām un jaunākajām metodēm veic ražošanā, lauksaimniecībā un lopkopībā izmantojamo telpu, iekārtu un piederumu siltināšanu.

Tie var būt angāri, cehi, darbnīcas, noliktavas, šķūņi, kūtis, dažādas tvertnes un konteineri, dārzeņu glabātavas, saldētavas vai garāžas.

Angāri. Gatavie izliektie angāri ir izgatavoti no plāna cinkota tērauda un neprasa pamatus, sijas, kolonnas vai citas atbalsta konstrukcijas. Šie angāri ir izturīgi un ātri uzstādāmi uz jebkāda pamata, tomēr šo angāru galvenais trūkums ir tas, ka siltums 1-1,2 mm biezajās tērauda sienās nevēlas kavēties ilgāk par pāris minūtēm, bet temperatūra taču ir svarīga jebkāda veida aktivitātēm. Pastāvīgi apsildīt lielu angāru nav ekonomiski izdevīgi, tādēļ vienīgais reālais veids, kā izkļūt no šīs situācijas, ir veikt angāra siltināšanu. Tas ievērojami samazinās enerģijas patēriņu un apkures izmaksas, ka arī panāks stabilu temperatūru ēkas iekšpusē.

Karkasa angāru siltināšanā ar minerālvati iespējams nepieciešamos elementus piestiprināt pie karkasa, kā rezultātā stiprinājumi konstrukciju padara smagāku un palielina slodzi uz to. Tas var novest pie konstrukcijas darbmūža samazināšanās. Turklāt tāda siltināšana prasa piemērotu tvaika caurlaidības slāni, citādi kondensāts pēc dažiem gadiem var iznīcināt izolācijas slāni. Parasti šāds slānis veidojas mitruma necaurlaidīgiem polimēriem un tiem ir īss mūžs, kas būtiski ietekmē angāra ekspluatāciju un kalpošanas ilgumu.

Angāra siltināšana ir sarežģīta un dārga procedūra, kaut vai ņemot vērā tā lielumu. Kļūda, izvēloties izolāciju, var maksāt dārgi! Izolācija, kas piemērota māju siltināšanai angāru un ražošanas telpu siltināšanā var būt ekonomiski neizdevīga un bieži arī neefektīva. Vienmērīgi pārklāt visu angāra virsmu ar jebkādu izolācijas materiālu ir ļoti grūti – vienmēr paliek plaisas un spraugas, kas ievērojami samazina siltumizolējošā slāņa kopējo efektivitāti. Papildus tam, šādi darbi noris ilgi, jo veicami lielā augstumā, kas prasa papildus speciālistu piesaisti un apmaksu.

Mūsdienās visefektīvākais veids, kā siltināt metāla angārus, ir noklāt tos no iekšpuses ar poliuretāna putām. Papildus augstvērtīgajai siltumizolācijai, šai siltināšanas metodei ir daudzas priekšrocības, kas ir kā papildus pluss pie lieliem apjomiem un laukumiem:

  • Nav nepieciešami papildus stiprinājumi izolācijas slāņa piestiprināšanai pie angāra karkasa, jo putām ir laba saķere ar tēraudu un tās izsmidzina tieši uz angāra sienām.
  • Ar putu izsmidzināšanas metodi var panākt monolītu siltinājuma slāni bez plaisām, atstarpēm un “aukstuma” tiltiem.
  • Putas var uzklāt uz jebkādas konfigurācijas un formas virsmas, tai skaitā griestiem.
  • Poliuretāna putām ir ļoti zema ūdens tvaika caurlaidība un nav vajadzīgs ieklāt papildus slāni tvaika necaurlaidībai.
  • Poliuretāna putas ir izturīgas un to kalpošanas ilgums ir ne mazāk ka 30 gadi.
  • Angāra siltināšanas darbi ar putām aizņem īsāku laiku nekā siltināšana ar alternatīviem siltumizolācijas materiāliem (1000m2 siltināšana aizņem 2-3 dienas).
  • Angāru siltināšanā 50mm poliuretāna putu kārta ir analoga 150mm minerālvates siltumizolācijai.
  • Lai panāktu vēlamo telpas temperatūras režīmu, pie izsmidzināšanas  iespējams izvēlēties nepieciešamo siltinājuma slāņa biezumu.
  • Poliuretāna putas nerada izgarojumus un nesatur kaitīgas vielas, kā arī ir ugunsdrošas.
  • Zemais materiāla blīvums ļauj izvairīties no lieka konstrukcijas noslogojuma.

Visi šie faktori citu materiālu izmantošanu padara neefektīvu gan no ekonomiskā, gan iegūtā rezultāta viedokļa.