Siltināšana

Mēs izmantojam poliuretānus dažādos veidos katru dienu — mājās, birojos un automašīnās, sporta un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs.Poliuretānu izstrādājumi ir universāli, moderni un droši un tiem ir izšķiroša loma, lai padarītu mūsu dzīvi ērtāku un videi draudzīgāku.

Profesionāla, kvalitatīva un ātri uzklājama siltumizolācija! 

Aizvien vairāk pozitīvas atsauksmes tiek saņemtas no esošajiem klientiem un materiāla pielietojums kļūst populārāks, jo:

  1. Siltinājums mitruma ietekmē nesarūk, nezaudē formu un siltuma īpašības, nodrošinot ilgu  kalpošanas laiku (ne mazāk kā 30 gadu)
  2. Ātra siltinājuma instalācija (atkarībā no apjoma- no dažām stundām līdz pāris dienām)
  3. Nav savienojuma vietu (aukstuma tilti) un grauzēji šajā materiālā nedzīvo
  4. Konkurētspējīgas izmaksas, ja ņem vērā cenā iekļautās materiāla iestrādes (darbaspēka) izmaksas, materiāla piegādes izmaksas un iestrādei patērēto laiku. Cena kļūst līdzvērtīga vai pat lētāka par 2 paaudzes siltinājumiem. Sevišķi aktuāli siltinot slīpas virsmas un grūti aizsniedzamas vietas

    Siltināšanas materiālu salīdzinājums

    50 mm bieza putu poliuretāna izolācijai ir tāda pati siltumefektivitāte kā 1250 mm biezam ķieģeļu mūrim! Putu poliuretāna veidi, izskats un pielietojums varbūt ļoti atšķirīgs. Galvenās atšķirības ir iestrādes veids, pielietojums un tā fizikālās īpašības. Pēc poliuretāna iestrādes veida sistēmas tiek dalītas — izsmidzināmajās un lejamajās. Putu poliuretāna izsmidzināmās tehnoloģijas ir īpaši piemērotas ēku griestiem, sienām, grīdām, jumtiem un pamatiem dzīvojamajās, sabiedriskajās, tirdzniecības, rūpniecības un lauksaimniecības ēkās. Tām ir radītas izolācijas sistēmas ar unikālām īpašībām un priekšrocībām. Galvenās priekšrocības ir zems siltumvadītspējas koeficients, hermētiskums un zema ūdens uzsūktspēja. Materiāla mehāniskā stiprība un ilgmūžība sniedz papildus drošību tam, ka izolācija kalpos ilgu laiku bez izmaiņām no sākotnēji deklarētajām īpašībām. Telpās būs veselīgs mikroklimats, materiāli neizraisīs alerģiskas reakcijas un veselības problēmas.

  • Atvērto poru poliuretāna putu īpašības: Atvērto poru putas rada labu siltuma izolāciju, kaut arī tā ir divreiz mazāka par slēgto poru putu izolāciju. Šīs putas ir daudz irdenākas, vieglākas, vairāk paplašinās, tāpēc tas lieliski der tukšumu aizpildīšanai. Izsmidzinātu putu viena kubikmetra cena ir lētāka, taču lai iegūtu nepieciešamo siltuma vadītspēju, to slāņa biezumam jābūt divreiz lielākam nekā slēgto poru putu slāņa biezumam. Poliuretāns pielīp pie visām siltināmām virsmām, aizpilda visas spraugas un izveido hermētisku un siltu slāni.

Siltuma vadītspēja 0,034 – 0,036 W/m x K
Materiāla blīvums 8-15 kg/m³
Klasifikācija pēc reakcijas uz uguni – F; E klase
Gaisa caurlaidība – hermētiskums ir atkarīgs no slāņa biezuma
Ūdens tvaiku caurlaidības koeficients (µ) < 15%

Pielietošana: sienām, griestiem, jumtiem

Slēgto (aizvērto) poru poliuretāna putu īpašības: Šo putu maza siltuma vadītspēja ļauj palielināt derīgo platību, tā kā siltināšanas slāņa biezums var būt divreiz mazāks nekā nosiltinot ar citiem alternatīviem siltināšanas materiāliem.  Pateicoties lielai blīvuma pakāpei, slēgto poru putas palielina sienu un jumta konstrukcijām izturīgumu.

Siltuma vadītspēja 0,012 – 0,025 W/m x K
Materiāla blīvums 35 – 60 kg/m³
Klasifikācija pēc reakcijas uz uguni – E; D klase
Gaisa caurlaidība – pilnīgs hermētiskums
Ūdens tvaiku caurlaidības koeficients (µ) < 2%

Pielietošana: sienām ārpus telpām un iekštelpās, griestiem, jumtiem, pamatiem